گزارش وضعیت منطقه ویژه اقتصادی پیام و روند رو به رشد آن در سطح استان البرز

در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی پیام و روند رو به رشد آن توسط  دکتر علیخانی معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح شد

چهاردهمین نشست هم اندیشی هیأت رئیسه اتاق بازرگانی و مدیران شهرک های صنعتی البرز با حضور مدیر عامل و معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام، هیات رئیسه اتاق بازرگانی، مدیر کل گمرک  و جمعی از فعالان اقتصادی استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی پیام و روند رو به رشد آن توسط  دکتر علیخانی معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح شد و راهکارهای تعامل صاحبان صنایع مستقر در شهرک های صنعتی با منطقه ویژه اقتصادی پیام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
علی اصغر بنا ساز سرپرست گمرک استان البرز نیز گزارشی از توانمندی های اداره کل  گمرک  ارایه و ضمن اشاره به استقرار گمرک استان البرز در منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: ورود آزاد و بدون حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالاها، ماشین آلات و مواد اولیه واحدهای مستقر در منطقه به عنوان بخشی از مزیت های گمرکی منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود.
سرپرست گمرک استان البرز گفت: امکان ورود و خروج کالا از منطقه به خارج از کشور بدون تشریفات گمرکی، امکان ترانزیت و صدور مجدد کالا بدون محدودیت و امکان خرده فروشی کالا به اتباع خارجی برای خروج از کشور نیز از دیگر  مزیت های گمرکی جهت  سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام خواهد بود.
پیش بینی تمهیدات لازم به منظور برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان در اتاق بازرگانی البرز  به مناسبت دهه مبارک فجر و همچنین آشنایی با شرکت توسعه صادرات از دیگر مواردی بود که در این نشست عنوان شد.
در ادامه این نشست سرمایه گذاری از کشور فرانسه با  حضور  در این نشست آمادگی خود را برای مشارکت برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی در اجرای طرح پساب تصفیه خانه های شهری و بازیافت آن در این شهرک های مطرح کرد.

کارشناسان شبکه چشم انداز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

www.salamat.modir1404.com