گامی بلند که در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بار نشست

گامی بلند که در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بار نشست

با وجود این تحریم ها و در کنار اقداماتی که با هدف توسعه زیر ساخت ها و اشتغال در آن صورت گرفته، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، عزم مسوولان این منطقه درکنار همت دولت موجب شد تا

بزرگ ترین های گام های توسعه با راه اندازی ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی برداشته شده و امروز بیش از هر زمان دیگری، همگان به این باور برسند که پیام نقطه عطفی در رشد اشتغال و توسعه البرز خواهد بود.

پنجشنبه بیستم شهریور ماه و توسط رییس جمهوری، ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال زایی ۷۲۲ نفر و سرمایه گذاری بیش از هفت هزار میلیارد ریال در این منطقه افتتاح شد.

از شاخص ترین واحدهایی که توسط رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام  به بهره برداری رسید، شرکت صنایع ماشین های اداری( مادیران) تولید کننده لوازم خانگی با سرمایه گذاری پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۳۷۰ نفر است که تا پایان سال به ۸۰۰ نفر خواهد رسید.

ایجاد مرکز داده و آزمایشگاه تحقیق و توسعه ارزهای دیجیتال، تولید تجهیزات اندازه گیری الکترونیکی، مونتاژ دوربین های مداربسته و سیستم های هوشمند اماکن و خودرو و مو نتاژ توربو شارژهای موتورهای بنزینی و دیزلی از دیگر پروژه هایی که پنجشنبه بیستم شهریور به بهره برداری رسید..

همچنین تولید لوازم یک بار مصرف پلاستیکی و مواد ضدعفونی و بهداشتی و آرایشی و مونتاژ دستگاه های تهویه و هواساز توسط رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افتتاح شد.

این طرح ها در حالی به بهره برداری رسید که بخش زیادی از آنها  به جرات می توان گفت که در کشور و یا حتی منطقه منحصر به فرد بوده و علاوه بر رونق اشتغال، توسعه تولید و صادرات به دیگر کشورها را نیز به همراه خواهد داشت.

راه اندازی این طرح ها با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت متخصصان ایرانی در زمانی که هر روز یک تحریم جدید علیه کشور ما وضع می کنند، نشان دهنده این واقعیت است که روزنه های امید بیش از هر زمان دیگر ایجاد  شده و افتتاح چنین پروژه هایی بار دیگر بارقه امید و شعار ما می توانیم را به خوبی زنده و محقق کرده است.

شبکه چشم انداز انعکاس دهنده اخبار منطقه ویژه اقتصادی پیام

منبع خبر: منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام