فرودگاه برای شركت پیام یك فرصت و سرمایه استثنایی است كه باید توسط بخش خصوصی مدیریت و راهبری شود

خبر یک تحول در استان البرز منطقه کیانمهر


دكتر زرندی در آیین تكریم و معارفه رئیس پلیس فرودگاه پیام مطرح كرد:

فرودگاه برای شركت پیام یك فرصت و سرمایه استثنایی است كه باید توسط بخش خصوصی مدیریت و راهبری شود/برای توسعه پیام نیازمند تغییر ساختار و تبدیل شدن به یك هولدینگ هستیم/برنامه ریزی برای جذب6 میلیارد دلار سرمایه طی 10 سال
با حضور سردار حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه های کشور آیین تکریم و معارفه رئیس پلیس فرودگاه پیام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام دکتر سعید زرندی در این مراسم با اشاره به مزیت های استقرار فرودگاه در منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: نگاه ما به فرودگاه پیام نگاه به یک فرصت استثنایی برای رونق و توسعه منطقه است ولی با توجه به این که شرکت پیام زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و تمرکز ما بر حوزه ICT کشور است باید امور مربوط به فرودگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در خصوص ساختار مدیریتی شرکت پیام گفت: شرکت پیام علاوه بر داشتن فرودگاه که باید تحت قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها فعالیت کند، دارای 3600هکتار منطقه ویژه اقتصادی است که تابع قوانین مناطق ویژه و آزاد اقتصادی کشور است و در عین حال زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و این تنوع ماموریت ها نیازمند تغییر ساختار پیام و ایجاد یک هولدینگ بزرگ برای مدیریت صحیح همه اهداف و ماموریت هاست.
دکتر زرندی با اشاره به رشد همه شاخص های عملکرد منطقه پیام و افزایش توجه به این منطقه گفت: بعنوان مثال از لحاظ آمار ورود کانتینر به این منطقه شاهد رشد 68 درصدی طی یک ماه گذشته بوده ایم و با جذب 40 سرمایه گذار در منطقه از ابتدای سال جاری، شاهد رشد 10 برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.
وی در ادامه به حمايت منطقه ويژه اقتصادي پيام از سرمايه گذاري بخش خصوصی در حوزه ICT اشاره کرد و افزود : استراتژی مجموعه پیام نسبت به آینده، جذب سرمایه گذاری در حوزه ICT و صنایع مرتبط است و در همين خصوص مشوق هاي حمايتي در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به برنامه های بیست گانه توسعه ای شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره کرد و افزود : یکی از اصلی ترین برنامه هایی که در قالب این برنامه ها به صورت هدفمند  و جدی پیگیری می شود تدوین طرح جامع شرکت خدمات هوایی پیام می باشد که بر اساس آن چشم انداز 20 ساله مجموعه پیام ترسیم شده است. بر اساس طرح جامع تدوین شده اگر بخواهیم مجموعه پیام را به یک موقعیت مطلوب در کشور برسانیم باید در یک بازه 10 ساله 6 میلیارد دلار سرمایه جذب کنیم و این امر با تسهیل شرایط برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان پذیر خواهد بود.
دکتر زرندی ضمن تقدیر از فعالیت های پلیس فرودگاه پیام گفت: پلیس یکی از ارکانی است که امنیت سرمایه گذار را در مجموعه پیام تامین می کند و با توجه به تعدد حوزه کاری این مجموعه مانند واردات و صادارت کالا، بخش منطقه ویژه اقتصادی و بخش فرودگاهی ضرورت دارد نحوه برخورد پلیس با هر یک از این موارد از هم تفکیک شود.
در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات جناب سرهنگ مظفری فرمانده سابق پلیس فرودگاه پیام، سرگرد یکانلو بعنوان فرمانده جدید پلیس فرودگاه پیام منصوب شد.