برگزاری جلسه تامین مالی جمعی برای حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا در زمینه ICT

برگزاری جلسه تامین مالی جمعی برای حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا در زمینه ICT

جلسه تامین مالی جمعی (CrowdFunding) با حضور دکتر زرندی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  و نمایندگان و مدیران عامل شرکتهای متولی پلتفورمهای ایرانی این روش برگزار گردید.
در این جلسه ضمن بررسی انواع روشهای تامین مالی جمعی در دنیا روشهای قابل اجرا در کشور و موانع و مزایای استفاده از این روش تامین مالی بررسی گردید.

همچنین ضمن استماع نظر حاضرین در خصوص مشکلات و راه حل‌ها ، موارد انجام گرفته در کشور که با مشارکت بخشهای مختلف خصوصی کشور به انجام رسیده بود نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان مقرر گردید با توجه به ماموریت منطقه ویژه اقتصادی پیام در خصوص استفاده از این روش برای حمایت از استارتاپ ها و کسب و کار های مرتبط با حوزه ICT گزارش جلسات برگزار شده و نتایج و راهکارهای اجرای این روش در جلسات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه گردد.

تامین مالی جمعی که برخی اوقات تأمین سرمایه از اجتماع یا سرمایه‌گذاری جمعی نیز نامیده می‌شود به مشارکت جمعی توسط مردم و افرادی که سرمایه‌گذاری مشترک می‌کنند اطلاق میشود که از سال ۲۰۰۸ در دنیا مورد استفاده و استقبال قرار گرفته و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قصد دارد تا از این روش برای حمایت از استارتاپ های ICT کشور و کمک به توسعه کسب و کارها و ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه استفاده نماید.

…………………………………….

اطلاعیه مهم :شبکه چشم انداز از متخصصین و پژوهشگران و علاقه مندان حوزه های جمع سپاری و حوزه های مرتبط برای تشکیل تیم دعوت بعمل می آورد.لطفا در صورت تمایل رزومه خود را به تلگرام @modir1404reg ارسال فرمایید.